מה כולל תכנון מערכת סולארית

היום יותר מתמיד, אנחנו יכולים לראות בעלי מבנים פרטיים, מסחריים וכן רשויות המשתמשות במבנים מוסדיים, לצורך שימוש במערכות סולאריות, מערכות אשר מאפשרות לייצר חשמל באמצעות השמש.

שימוש במערכות סולאריות הפך להיות מאוד פופולארי, לא רק בישראל שטופת השמש אלא גם במדינות אחרות, ולו מהסיבה הפשוטה, כך מייצרים חשמל באמצעות שימוש במשאב טבעי, באופן חסכוני ומבלי לפגוע באיכות הסביבה. השאיפה היא שיותר ויותר גורמים, פרטיים ואחרים, יעברו להשתמש במערכות סולאריות לצורך ייצור חשמל.

כיצד יוצרים מערכת סולארית

תכנון מערכת סולארית אפשרית כמעט בכל מקום, בוודאי במקומות בהם יש שמש ברוב ימות השנה. לכן במדינה כמו ישראל זה מאוד משתלם, הן מבחינה כלכלית והן מבחינות אחרות. בעיקרון, בשביל לתכנן מערכת סולארית צריך לדעת היכן להתקין את האמצעים הדרושים על מנת שיהיה ניתן ליהנות מחשיפה לקרני השמש ומתהליך ייצור חשמל בצורה פשוטה.

בדרך כלל תכנון מערכת סולארית נעשה כבר בשלבי הבנייה של המבנה. זאת על מנת שיהיה ניתן להתקין את האמצעים הדרושים לשם כך, כולל כיסויים סולאריים המותקנים על גבי הגג או במקומות אחרים החשופים לשמש. יחד עם זאת, אנחנו יכולים לראות היום מבנים בהם המערכות המותקנות בשלבים מאוחרים יותר, במידה ומדובר במבנים ישנים שעוברים הסבה לחשמל סולארי.

כל התהליך מתבצע על ידי גורמים מקצועיים המתמחים בכך. מדובר על גורמים שיכולים לבחון היטב את אופי המבנה וכאמור להתקין את האמצעים הנדרשים על פי תנאי השטח, תנאי המבנה ובאופן שיתאים לצרכים שלו. בין היתר, באופן כזה שיאפשר לנו ליהנות מחשמל ברמה הנדרשת עבור המבנה ואופי השימוש בו.

איך מתכננים מערכת סולארית בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לבדוק היכן נרצה להתקין את הכיסויים הדרושים. אנחנו יכולים לעשות זאת על פני גג המבנה, זאת בתנאי שהגג שטוח ומאפשר זאת. במידה ולא, אזי שנוכל להתקין את הכיסוי על פני האדמה, בחצר או בגינה.

שנית, אנחנו צריכים לחבר את הכיסויים אל מערכת החשמל הביתית. לשם כך אנחנו צריכים לייצר תשתית מתאימה ולדעת כיצד לחבר אותה אל המבנה. חשוב שהמערכת תהיה מסוגלת להכיל את עוצמת הייצור של המבנה.

שלישית, אנחנו צריכים לתכנן היטב את אופי המערכת כך שנוכל להשתמש בה בצורה סדירה כפי שאנחנו מקווים ומצפים, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בה כל הזמן, גם בימים בהם יש פחות שמש, וכמובן באופן שנוכל לתחזק את המערכת ולטפל בה בצורה נכונה.

איך בוחרים מי יתכנן ויתקין עבורנו את המערכת

בשביל שהתהליך יתבצע בצורה נכונה, רצוי מאוד לפנות אל גורמי מקצוע שמתמחים בכל מה שקשור לנושא של תכנון מערכת סולארית, הן עבור מבנים פרטיים והן עבור מבנים אחרים. עד לשלב קבלת האישור לצורך שימוש במערכת באופן סדיר וחוקי.​

Comments are closed.