איזה דו"ח ממצאים תקבלו לאחר בדיקת איתור נזילות?

אחת הבעיות הנפוצות שאנחנו יכולים לגלות במבנים מסוגים שונים, ישנים וחדשים, זו בעיה של נזילות מהצנרת של המבנה. מדובר על בעיה נפוצה אשר מתרחשת עקב נזקים ובלאי בצנרת. על מנת לפתור את הבעיה, יש לפנות לגורם מומחה שמתמחה באיתור הבעיה ופתרונה.

בעבר, פתרון נזילות במבנה התרחש על ידי פתיחה של קירות ומרצפות, הרס כמעט מוחלט של המבנה מתוך כוונה לאתר את הבעיה, ואז היה צורך כמובן לבצע שיפוץ כולל בשביל להחזיר אותו לקדמותו. אפשר להניח שהיה מדובר בבעיה מאוד משמעותית שדרשה טיפול עמוק, יסודי ולא זול. היום יש כלים מקצועיים ואיכותיים יותר בשביל להתמודד עם הבעיה.

כיצד מתמודדים עם בעיות נזילות היום

על מנת להתמודד עם בעיית נזילות בצנרת, יש לבצע תהליך שנקרא איתור נזילות. זה מתבצע על ידי שימוש במצלמה תרמית אשר פועלת בעזרת אינפרא אדום שמסוגל לאתר את מקור הבעיה, על פי שינוי צבע בהתאם לטמפרטורה השוררת בתוך הקיר. כאשר יש אזור עם מים, הטמפרטורה יורדת וכך יודעים שיש בעיה באותה נקודה.

בצורה כזו, אפשר לפתוח את הקיר באופן ספציפי באותה נקודה ולטפל בה בצורה יסודית. חשוב לציין, בשביל לטפל בבעיה כזו, לא מספיק רק לטפל בבעיה באופן ספציפי, לעיתים צריכים למצוא לצנרת עצמה על מנת להתגבר על מקור הבעיה, למשל, אם יש שבר בצנרת אז צריך להחליף חלק מסוים או לתקן אותו, על מנת שהבעיה לא תחזור על עצמה.

מה זה דוח ממצאים?

בסיום בדיקת איתור נזילות על ידי גורם מקצועי, אנחנו אמורים לקבל דוח אשר ילמד אותנו על מקור הבעיה וכיצד ניתן לפתור אותה. דוח זה דומה במובנים מסוימים לכל דוח שמקבלים בסיום תהליכי בדיקת רכב או כל בדיקה אחרת שאנחנו מבצעים במתקן או ציוד.

הרעיון הוא, ברגע שמסיימים את תהליך האיתור, אז בעל המקצוע רושם דוח המספק מידע מלא, אמין ורלוונטי אודות הדברים שהוא מצא וגילה במהלך הבדיקה, איפה בדיוק הבעיה, ממה היא נובעת, כיצד ניתן לטפל בה, מה ההמלצות שלו ולעיתים הוא גם יספק לנו הצעת מחיר, אם אנחנו רוצים לבצע את התיקון דרכו.

חשוב מאוד לבחון שהדוח אכן מלא ומפורט, אכן כולל את כל המידע הרלוונטי עבורנו, וכן חשוב לוודא שהמידע הזה ברור. כלומר אנחנו יכולים לקרוא אותו ולהבין בדיוק כיצד להשתמש בו באופן שישרת אותנו על הצד הטוב ביותר.

למה חשוב לקבל דוח ממצאים?

דוח ממצאים על איתור נזילות הוא חיוני עבורנו משתי סיבות. ראשית, כך אנחנו יכולים לדעת איך ומה לעשות, מה בדיוק זה דורש מאיתנו וכמה זה יכול לעלות לנו. שנית, אם יהיה צורך נוכל להגיש את הדוח לחברת ביטוח בשביל לבקש ממנה להשתתף בהוצאות התיקון, במידה ויש אפשרות כזו.

Comments are closed.