על הטכנולוגיה החכמה לאיתור נזילות מים סמויות

ישנו כלל שאומר, הדברים המפחידים והבעייתיים איתם אנחנו מתמודדים בחיים, הם דווקא הדברים הסמויים מהעין, אלה שאנחנו לא יכולים לראות, לא יכולים לזהות, והם משפיעים על חיינו בצורות שונות.

זה נכון לגבי דברים אישיים שאנחנו חווים, זה נכון לגבי דברים שקשורים למצבנו הבריאותי, הכלכלי או כל דבר אחר שיכול להשפיע על שגרת חיינו. אך זה נכון גם בהקשר של מבנה מגורים, מבנה מסחרי או כל מבנה אחר. בעיות בלתי נראות, הן חמורות הרבה יתר מבעיות שאנחנו רואים ומזהים, מאחר ואנחנו לא מודעים אליהן, והשפעתם יכולה להתגבר עם הזמן.

נזילות מים דוגמא לבעיה בלתי נראית

על פניו, היינו יכולים לחשוב שכל הנושא של נזילות מים במבנה מגורים או אחר, זו בעיה שקל לזהות אותה, אפשר לשים לב בכל צורה ולכן אנחנו גם יודעים כיצד היא משפיעה על מבנה המגורים בו אנחנו מתגוררים ועל חיינו בפרט.

אך זה לא מדויק. נזילות מים לא חייבות להיות גלויות. הרבה פעמים הנזילה מתרחשת בתוך הקיר, ורק כאשר אנחנו מגלים סימני רטיבות, יש לנו אפשרות לזהות אותה. בשלב זה, נוכל לטפל בבעיה ולעשות את מה שנדרש בשביל לתקן את הנזק, ולמנוע מהבעיה לחזור על עצמה.

צריך לציין נזילות מים יכולות להיווצר במבנים מסוגים שונים, הן במבנים ישנים כמובן אך גם במבנים חדשים. הבעיה נוצרת כתוצאה מכך שהמים אינם זורמים בצורה ישרה, חלקה, בתוך הצנרת אל מקום היעד, אלא הם זורמים באופן כזה שהמים יוצאים החוצה מתוך הצנרת אל הקירות וגורמים לרטיבות שעלולה לפגוע בהם. מצב זה גם ייתכן בנזילות המתרחשות מתחת לבלטות של המבנה.

כיצד מאתרים נזילות מים סמויות

לצורך איתור נזילות מים, כל מה שאנחנו צריכים זה להיעזר באנשי מקצוע, אינסטלטורים, שעומדים לרשותם מצלמות תרמיות שיכולות לתעד את מה שמתרחש בתוך הקיר, ובצורה כזו, הן מסוגלות לתעד נזילות מים במקומות שונים.

הרעיון של איתור נזילות מים הוא פשוט. ברגע שאנחנו מאתרים רטיבות בקיר, או שיש לנו חשד לבעיה במערכת המים (למשל, תשלום גבוה באופן יחסי לכמות המים אותה אנחנו צורכים), אזי שעלינו להזמין בעל מקצוע עם האמצעים הרלוונטיים, הוא יעבור עם המצלמה על פני הקיר ואז יוכל לזהות האם והיכן יש בעיה של נזילות מים.

חשוב לציין, תהליך איתור נזילות מים הוא מאוד יעיל מאחר והוא מתבצע במהירות וכן הוא מאוד נוח ובטוח, שכן לא דורש מאיתנו לשבור או לפתוח קירות. יחד עם זאת, התהליך חייב להתבצע באופן מקצועי, על מנת שנוכל לאתר את הבעיה בצורה ספציפית ויהיה ניתן לטפל בה כפי שאנחנו רוצים. אחרי שמאתרים את הבעיה, יהיה אפשר לטפל בה, בין אם זה מתוך הצנרת או דרך נקודה בקיר.

Comments are closed.