גאדג'טים למטבח שכל שף מתחיל צריך

טבחים שזה עתה סיימו בית ספר לקולינריה, או טבחים ביתיים שמתנסים בבישול אוכל ביתי טעים לעצמם, זקוקים לגאדג'טים למטבח שיגרמו להם להרגיש כמו המקצוענים. הפיתוי למלא את המטבח עם ציוד לגריל ואביזרי אפייה הוא גדול, אך האמת היא שתפקוד מושלם במטבח כרוך בשימוש בציוד פשוט שיכול להשפיע באופן משמעותי על הבישול.

מאמר זה בוחן את הגאדג'טים למטבח שכל שף מתחיל או טבח חובב צריכים, ושחשוב להחזיק אותם בקרבת יד על מספי המטבח. מוכנים להצטייד באביזרים הדרושים? התחילו לקרוא!

הטפלון הדיח אותה, אבל מחבת ברזל יצוק עדיין חשובה בכל מטבח

ניתן להשיג היום כתריסר סוגים שונים של מחבתות, מאלומיניום, דרך קרמיקה ועד לטפלון. לכל מחבת יש קבוצה של חסידים שנשבעים כי המחבת שלהם היא הטובה ביותר ושכל השאר חסרות ערך. אך יש מחבת אחת שכל שף מתחיל צריך במטבח שלו: מחבת מברזל יצוק.

זוהי אינה מחבת חדשה. היא הייתה בשימוש לראשונה בשושלת האן של המאה השלישית בסין, והיא נחשבה למחבת הבחירה של רוב הטבחים ברחבי העולם במאות ה-18 וה-19.

עם כניסת גאדג'טים למטבח בדמות אביזרי טלפון, מחבת ברזל יצוק ירדה מעט בפופולאריות שלה, אבל שפים רבים מחזיקים לפחות מחבת אחת כזו במטבח שלהם, בזכות יכולות הטיגון המעולות שלה.

כמה סכינים ממש טובים

כל שף מתחיל יודע שהוא זקוק לסט טוב של סכינים. אך לפני שתרוצו לחפש סכינים יקרות, יש סט המורכב מ-12 סכינים, שתופס את העין. קחו רגע לנשום. המטבח שלכם אינו זקוק למגוון עצום של סכינים.

כל מה שאתם באמת צריכים זה סט של שלושה סכינים: סכין טבחים לחיתוך בשרים, עופות ודגים, סכין חיתוך פריטים קטנים יותר, וסכין משוננת ללחמים ומאפים. סכין שף טובה יכולה לשמש כמעט לכל מזון, והיא תשמש אתכם הרבה. לכן חשוב לוודא שהסכין שבחרתם מתאימה בנוחות לידכם, ושיש לה משקל נוח.

גאדג'טים למטבח הם בעיקר נושא של ניסוי וטעייה. אם הסכין שלכם נוחה לעבודה, ואתם מתחזקים אותה היטב, היא תחזיק מעמד עשרות שנים.

מרית סיליקון בחום גבוה: הגיבור הלא מתוחכם של הגאדג'טים למטבח

מרית זו יכולה לשמש ככלי ערבוב לפסטה, הפיכת המבורגרים, וערבוב תערובות לעוגות או סלטים. לכן משתלם לבחור מרית שלא תאכזב אתכם. מרית עץ מוגבלת בצדדיות שלה, ומרית מתכת עלולה לשרוט את הסירים היקרים שלכם. מרית פלסטיק היא פשרה טובה, אך אם לא תקפידו, חום הבישול עלול להמיס אותה והתערובת תשתלב עם המזון. לא טוב.

לקבלת מרית רב תכליתית ועמידה שתשמור על בטחון המחבתות שלכם ללא סיכון לזיהום המזון, פונים לסיליקון. מרית זו חזקה כמו מתכת ועמידה יותר מפלסטיק ישן ופשוט. מרית זו יכולה לעמוד בטמפרטורות של עד חמש מאות מעלות, מה שהופך אותה כבחירה המושלמת בתחום הגאדג'טים למטבח.

מיקסר איכותי לשפים שאין להם חצי יום לערבב

להשגת תערובות חלקות ואחידות, ערבוב הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר של אפייה. בצק גבשושי, חבוט ונוזלי הוא שיטה בטוחה להרוס את הארוחות. אפשר להשיג תערובת טובה באופן ידני, אך פעולה זו כרוכה בסבלנות רבה וזמן ולא להרבה אנשים יש את שני המצרכים החשובים האלו.

Comments are closed.