תכנות לילדים באמצעות Game Maker

תכנות לילדים באמצעות game maker היא ללא ספק הדרך האולטימטיבית להפגיש את הילד עם עולם התכנות. אנחנו חיים היום בעולם הדיגיטלי, עולם שבו הילדים לומדים להשתמש בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק, כבר בגיל צעיר ביותר. זהו עולם שבו מי שלא עומד בקצב, נשאר מאחור. לכן חשוב להעניק לילד שלכם, כבר בגיל מוקדם, את הכלים והתפיסה הדרושה לצורך הבנה מעמיקה יותר של העולם הנוכחי. ילד שלומד את הבסיס של התכנות בגיל 8, הוא ילד שכל הדלתות יהיו פתוחות בפניו בגיל מבוגר יותר. זוהי דרך נפלאה להכיר לילד מגוון רחב של בעיות לוגיות, לסייע לו לפתח צורת מחשבה מקורית ואפקטיבית ולאפשר לו דריסת רגל בעולם מדהים ושימושי.

תכנות לילדים

תכנות לילדים באמצעות Game MakerNJ – פרטים טכניים שכדאי לדעת מראש

הדרך הטובה ביותר לעניין את הילד בעולם התכנות, היא באמצעות משחק. מה יכול להיות יותר מעניין ויותר מספק, מאשר ליצור משחק בצורה עצמאית? הילד לומד ליצור את המשחקים השונים בצורה הדרגתית, כאשר תחילה מדובר על משחקים פשוטים ובסיסיים למדיי, ולאחר מכן המורכבות שלהם הולכת וגדלה. הדבר מתאים לכל ילד, החל מגיל 6. עדיף כמובן שלילד תהיה יכולת קריאה בעברית וידיעה של אותיות באנגלית, אך זוהי לא חובה היות וניתן תמיד להיעזר בהורים. כמו כן, חשוב כי הילד יכיר לפחות תוכנה אחת, כמו למשל תוכנת הצייר או פנקס הרשימות. באמצעות תוכנת יצירת המשחקים, הילד לומד לאט – לאט לשנות את הדמויות, לשנות את האובייקטים ולבצע פעולות בדיקה בסיסיות כגון: אם – אז – אחרת וכדומה. בנוסף הילד לומד להשתמש בסוגי רקע שונים, ליצור לולאות מורכבות, להוסיף מוסיקת רקע וכדומה.

לסיכום, תכנות לילדים באמצעות game maker היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר להכיר לילד את עולם התכנות. מדובר בהזדמנות נפלאה עבור הילד, אשר מסוגל לראשונה בחייו ליצור משחק מחשב בצורה עצמאית. מדובר בתחושה מספקת , אשר מוסיפה רבות לביטחון העצמי ולערך העצמי של הילד. באמצעות התוכנה הילד לומד בהדרגה את עולם התכנות, הוא מתחיל להבין את ההיגיון העומד מאחוריו וצובר ידע וכלים שימושיים לעתיד.

Comments are closed.