באילו מקרים יסייע לכם עורך דין רשלנות רפואית?

כל אחד ואחת אשר פונים לטיפול רפואי כזה או אחר, מצפים לקבל מהרופא אליו הם פונים טיפול ראוי, איכותי ומקצועי אשר יביא תוצאות ברמה גבוהה. גם אם הטיפול לא בהכרח יביא לתוצאות להן אנחנו מייחלים, הרי שזו הציפייה שלנו מכל רופא, בכל תחום.

לצערנו, ישנם מקרים בהם הציפייה אינה מתממשת. הרופא אליו אנחנו פונים או הצוות הרפואי סביבו, נוקטים בגישת טיפול רשלנית ולא סבירה ביחס למה שמצופה ונדרש מה, מה שיכול להוביל לטיפול רשלני אשר יגרום לנזק רפואי, פיזי או נפשי, ארוך טווח. זה מה שמוכר בשפה המקצועית, רשלנות רפואית.

מה זו רשלנות רפואית וכיצד ניתן לאפיין אותה

ההגדרה המקובלת של רשלנות רפואית, היא טיפול רפואי שמתבצע באופן לא סביר ולא מקובל אשר גורם לנזק למטופל, בטווח הקצר או בטווח הארוך, מבחינה פיזית, רפואית או אחרת. במילים אחרות, מדובר על טיפול רפואי אשר התבצע באופן לא סביר על פי המקובל בתחום.

צריך לציין, כאשר עורך דין רשלנות רפואית מקבל לידיו תיק של לקוח שעוסק בתחום הוא יבחן אותו מכמה זוויות. ראשית, הוא יבחן האם באמת היה במקרה של רשלנות רפואית על פי דעת מומחים, כלומר האם הרופא אכן פעל באופן לא סביר על פי מה שנהוג.

שנית, עורך דין רשלנות רפואית יבחן האם נגרם נזק למטופל, והאם ניתן לקשר בינו לבין הרשלנות. כלומר, האם ניתן להוכיח קשר מהימן בין הטיפול הרשלני לרשלנות. מאוד ייתכן שהנזק לא קשור לרשלנות או שהרשלנות עצמה לא הובילה לנזק, אלא הוא נגרם מסיבה אחרת לגמרי.

באילו מקרים עורך דין יכול לעזור

עורך דין רשלנות רפואית יכול לעזור בכל מקרה אליו אנחנו פונים, תחילה על מנת לברר האם יש קייס למקרה שלנו, האם ניתן בכלל להגיש תביעה, לאחר מכן כיצד לעשות זאת בצורה אפקטיבית ונכונה בשביל שבאמת נוכל לקבל פיצוי הולם על הטיפול והנזק שנגרם.

מקרים של רשלנות רפואית יכולים להתבצע בכל היבט רפואי. החל ממקרים של רשלנות רפואית בזמן הריון, לידה, רשלנות רפואית בטיפולי שיניים, ניתוחים פלסטיים, טיפולים במחלות, וכל סוג אחר ניתוח או טיפול, בין אם הוא קצר טווח ובין אם הוא ארוך טווח.

חשוב להבהיר, עורך דין רשלנות רפואית לא מטפל בתיקים לבדו. הוא משתמש באנשי מקצוע, קרי רופאים מומחים על מנת להוכיח מקרים של רשלנות ונזקים. הוא משתמש בצוות רציני ומשמעותי של יועצים ועורכי דין שיכולים לעזור לו בתיק.

נקודה שחשוב לשים לב אליה לפני סיום, רשלנות רפואית איננה עניין נקודתי שמתייחס רק למה שנגרם אחרי הטיפול. ייתכן בהחלט שהטיפול יהיה בשלב מסוים והנזק יתגלה רק כעבור שנים, לכן גם כל מה שקשור להתיישנות שונה בתחום של רשלנות רפואית לעומת מקרים אחרים.

Comments are closed.