איך להתגרש חכם – זה אפשרי ואנחנו יכולים לעשות את זה

זוגות שבוחרים להינשא, למסד את הקשר ביניהם, לא מעלים בדעתם שיום אחד הם עלולים להתגרש. זו מחשבה שכלל לא עולה בראשם ואם היא עולה, הם בוודאי בוחרים להדחיק אותה. הרי למה להם לחשוב על זה בכלל. אם הם יחשבו על גירושים עוד לפני שנישאו, ייתכן שבכלל לא יגיעו לחתונה שלהם עצמם.

אך כפי שאנחנו יודעים, לצערנו, זה מצב אפשרי, גירושים זה מצב מאוד נפוץ, היום אחד מכל ארבעה זוגות מתגרשים, אז סיבה לחשוב שדווקא אצל זוג כזה או זוג אחר, זה לא יקרה. על כן, כמו שצריך לדעת להתחתן בצורה חכמה, וצריך לדעת איך לחיות בזוג בצורה חכמה, כך גם צריך לדעת איך להתגרש חכם.

חשוב להדגיש, כשאנחנו מדברים על איך מתגרשים בצורה חכמה, אנחנו יכולים להתחיל בזה עוד לפני החתונה. כלומר, אנחנו יכולים לדאוג לכך, שאם חס וחלילה נעמוד בפני מצב של גירושים, נעשה זאת בצורה חכמה, ולמען האמת גם הרבה יותר פשוטה. זאת באמצעות הסכם ממון כמובן. אך זה לא הדבר היחידי שיוביל לכך שאנחנו נתגרש בצורה חכמה.

לפני שנסביר כיצד מתגרשים בצורה חכמה ואיך עורך דין טוב יכול לעזור לנו בכך, חשוב להדגיש פה נקודה מסוימת. בעיקרון הדברים המהותיים ביותר לכל אחד מבני הזוג במהלך הגירושים נע סביב 3-4 נקודות: משמורת ילדים והסכמי ראיה, מזונות, חלוקת רכוש וכל מה שכרוך בכך. על כך מסובים מרבית הדיונים שקשורים לגירושים, על כך מסובים המלחמות הקשות בין בני זוג שבוחרים להתגרש, ואלה הנקודות שמשפיעות על תהליך הגירושים והקשר בין בני הזוג אחרי פרידתם.

כיצד מתגרשים בצורה חכמה

כאמור, אם אנחנו רוצים למנוע בעיות בתהליך הגירושים, רצוי מאוד להקפיד על כך שיהיה הסכם ממון והסכם מוכן למקרה של גירושים עוד לפני החתונה. באופן כזה, נמנעות הרבה מאוד בעיות, ושני בני הזוג יודעים בדיוק עם מה הם יצאו מהנישואים.

מאחר ולא פעם בני זוג מוותרים על האופציה הזאת, בין אם זה בגלל שאין להם הרבה ממון ובין אם זה בגלל שהם לא רוצים להרוס את האהבה ביניהם עקב הסכם כזה וכל מה שכרוך בו, הרי שהדרך להתגרש חכם, עוברת בכך שכל אחד מהם יהיה מיוצג על ידי עורך דין שידע לבטא היטב את האינטרסים שלהם, ידע לייצג אותם היטב ולבטא את העמדות שלהם כמו שהם מבקשים ולהילחם עליהם.

כאן צריך לומר, עורך דין גירושין טבו חייב לראות את התמונה המלאה, כולל מה שבני הזוג מעדיפים לפעמים לא לראות בתוך סערת הרגשות בה הם נמצאים, וזה שמדובר בתהליך שיש לו המשכיות ויש לו השפעה על הילדים. לכן, לפעמים גירושים חכמים, הם כאלה שגם מאלצים את בני הזוג לוותר על חלק מהרצונות שלהם. ​

Comments are closed.