כיסוי ראש לנשים דתיות – לעשות את הבחירה הנכונה

העולם החילוני, איננו מודע תמיד לכללים ולחוקים שחלים בעולם הדתי באופן כללי ובפרט באלה שחלים על נשים דתיות, כולל בכל מה שקשור ללבוש ואופנה. אומנם עם השנים יש יותר ויותר חשיפה, יותר ויותר מודעות, ועדיין מדובר על משהו שמרבית האנשים בעולם החילוני לא בהכרח מכירים, בטח לא לעומק.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, זה כל מה שקשור לתחום של כיסוי ראש. אנחנו יודעים שגברים מניחים כיפה על הראש מסיבות דתיות, בעוד נשים אינן נדרשות לכך, אך הן כן מניחות כיסוי ראש. הסיבה לכך, זה בשביל לשמור על צניעותן ולמנוע מזרים לראות את השיער שלהן.

צריך להדגיש, בקרב קבוצות קיצוניות, יש מסורת לגלח את הנשים ביום חתונתן ולאחר מכן הן יענדו פאה לראשן. אך בעיקרון, מרבית הנשים הדתיות נוהגות לשים כיסוי ראש, כאשר הנוהג הוא, לשים אותו החל מיום החתונה. זה למעשה מסר לעולם, שמדובר באישה נשואה שאיננה פנויה לשידוך.

מאחר ונשים דתיות, כולל חוזרות בתשובה כמובן, נוהגות לשים כיסוי ראש, הרי שאנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של חנויות שמוכרות כיסויים מסוג זה, מן הסתם, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מעצבות (לרוב דתיות) שעוסק בעיצוב וייצור כיסוי ראש ומוכרות אותו בצורות שונות, בין אם זה בחנויות, בין אם זה באינטרנט וכן בשווקים, דוכנים במרכזי ערים ועוד. בדומה לנשים חילוניות, הרי שגם נשים דתיות נוהגות לרכוש מספר סוגים ודוגמאות של כיסויים, בהם הן משתמשות במהלך הזמן.

כאשר בוחנים את הנושא של כיסוי ראש לנשים דתיות, אי אפשר להתייחס אך ורק להיבט הדתי, אלא יש גם להתייחס להיבט של העיצוב, של האופנה. לכן, תהליך הבחירה לא יכול להתבצע אך ורק על פי השאלה עד כמה זה מתאים לערכים הדתיים או עד כמה זה צנוע, אלא יש גם לבחון את השאלה עד כמה זה אופנתי, עד כמה זה מעוצב יפה, ומתאים לסגנון של האישה ולדברים שהיא אוהבת.

אילו סגנונות ועיצובים אפשר למצוא

כפי שניתן להעריך, אפשר למצוא מגוון רחב של כיסוי ראש מסוגים שונים ובעיצובים מגוונים אשר יכולים להתאים לנשים דתיות, הן מקבוצות שונות והן בעלות טעמים שונים.

כך למשל, אפשר למצוא כיסויי ראש חלקים, כאלה שאינם כוללים שום דבר מלבד צבע מסוים, כזה או אחר. כמו כן, אפשר למצוא כיסוי ראש עם דוגמאות ועיצובים שונים, בין אם זה נקודות, כוכבים, פסים או כל דבר אחר. אפשר גם למצוא כיסוי ראש עם יותר מצבע אחד וכן כיסויים עם סגנונות ועיצובים ממסורות עדתיות שונות.

בכל מקרה, צריך לקחת בחשבון שגם הכיסוי עצמו צריך להיות צנוע ולא להיות ראוותני או פרוע, שכן זה לא יאה לנשים דתיות ולא משרת את המטרה שהכיסוי אמור לשמש.

Comments are closed.