פיתוח מוצרים חדשים

כל פיתוח של מוצר חדש מותנה בתהליך שהוא מורכב ובידיעה שיש צורך במוצר החדש הזה בשוק. לעיתים יתבצע רק חידוש של מוצר עבור מוצר שכבר קיים או פיתוח של מוצר שנחשב למוצר שהוא מקורי ומיוחד של הפירמה או רכישה של פטנט על מוצר שהוא חדש.

מבחינת השוק, כל מוצר חדש יכול להיות גם מוצר שהוא קיים באותה מידה כשהחלו מגוון של שינויים באפקטיביות שלו או כל שינוי אחר. לרוב על מנת לפתח מוצר חדש זקוקים למשקיעים. מי עשוי להשקיע בפיתוח מוצר, מה זה אב טיפוס של מוצר ומה מטרתו?

פיתוח מוצר חדש בעידן הזה

בתקופה הנוכחית עולה צורך גדול באסטרטגיית פיתוח של מוצרים חדשים, בעיקר אם מתייחסים לעובדה שאנחנו חיים בתקופה שהמסחר נעשה לעיתים רבות בצורה מקוונת ולכן חשוב יהיה לתכנן מודל של הפצה שיהיה נכון למוצר ולשיטה של המסחר שנהוגה מסביב. היום בשל כל ההתפתחות של המסחר באינטרנט, חשוב להיערך באופן יצירתי ולעיתים כבר מההתחלה בכל הנושא שקשור לאסטרטגיית פיתוח מוצר חדש. יש צורך גדול בשינויים והוא פועל יותר על היקף שיווק והפצה שהוא מהיר במיוחד ושונה מכל מה  שהיה נהוג.

אב טיפוס איכותי

אב טיפוס שהוא דגם של המוצר הוא שלב שבו המוצר נמצא לפני ייצור המוני שלו, הוא בעל תכונות דומות למוצר הסופי אך עדיין לא מוגמר. תפקידו יהיה לשכנע כל משקיע להאמין ברעיון או בהמצאה ולרצות לתמוך ולסייע בהשקעה כספית. האב טיפוס אמור להיות מוקפד דיו ואיכותי ולעמוד במטרה שלו. לכן מומלץ ורצוי לכל מי שמהנדס את המוצר ומייצר אותו ומחויב לפיתוח המוצר, לחבור יחד עם אנשי מקצוע מוכשרים כדי לבצע את האב טיפוס הטוב ביותר.

התלהבותם של המשקיעים

כל אחד שירצה לתמוך במוצר ירצה שילהיבו אותו ושהמוצר ישכנע אותו שאכן הוא בר השקעה ומי שלמעשה מייצר אותו זו חבורה של אנשים מקצועיים בתחומם ואנשי פיתוח מוכשרים בתחומים שונים כמו: פטנטים, תחומי רפואה , חקלאות, תקשורת ועוד. כשאנשים רבים מוכשרים ככל שיהיו יהיו מעורבים ואמונים על הפיתוח של המוצר ועל מכלול התהליכים עד הגעתו לאב טיפוס וגם אחריו, זה ישכנע כל גורם משקיע ותומך לרצות שאכן המוצר יגיע למצב של רעיון למוצר.

Comments are closed.