הקמת עמדה טעינה לרכב –איך עושים את זה נכון

כל אחד מכם בוודאי נתקל בכך לא פעם ולא פעמיים. בחניונים, תחנות דלק, לצד קניונים וחנויות גדולים ובמקומות אחרים, אפשר למצוא עמדות טעינה עבור רכבים חשמליים. עמדות אלה מאפשרות להטעין את הבטרייה של הרכב בצורה אפקטיבית ונוחה, על מנת לאפשר לנהג להמשיך ולנהוג בו באופן סדיר.

הרעיון הוא פשוט, רכב חשמלי עובד על בטרייה שצריכה להיטען. לשם כך, בכל פעם שהבטרייה עומדת להגיע אל הקו התחתון שלה, בדומה לפלאפון או מחשב נייד, יש לחבר אותו למטען. המטען של רכב היא עמדת טעינה שנמצאת כאמור במקומו שונים. החיבור נעשה באמצעות פלאג אין מיוחד, ותוך זמן מה, הרכב נטען ואפשר לחזור ולהשתמש בו. מאחר והשימוש בכלי רכב חשמליים גדל עם הזמן, הרי שאנחנו יכולים למצוא יותר ויותר מקומות עם עמדות, בין אם אלה מקומות ציבוריים או מקומות פרטיים.

השאלה הנשאלת היא, איך מקימים עמדת טעינה לרכב. כפי שנוכל לראות בהמשך, לא מדובר במשהו מורכב ובכל זאת, מדובר בעניין שמחייב בדיקה מקיפה, זאת על מנת שהעמדה תוקם באופן שיהיה ניתן להשתמש בה בצורה אפקטיבית וכן על מנת שהעמדה תעמוד בצורה בטוחה.

לפני כן, חשוב להדגיש, יש צורך להתקין עמדות כאלה במקומות שונים, כלומר, לא היה היגיון אם היינו מגלים שיש רק עמדה אחת בכל יישוב או בכל האזור. שכן אז אף אחד לא היה מוכן לרכוש רכב חשמלי. על מנת שיהיה ניתן להגדיל את השימוש בכלי רכב כאלה ולהפחית בכך את זיהום האוויר שנוצר משימוש בכלי רכב רגילים, יש צורך להתקין עמדות רבות במקומות שונים. אכן אנחנו יכולים לראות את זה קורה.

איך מתקינים עמדת טעינה

הקמת עמדה טעינה לרכב מתבצעת, אך ורק אחרי בדיקות שונות. על מנת להקים עמדה כזו, יש לוודא שהשטח מאפשר זאת. בין אם זה אומר, שניתן להקים על שטח האדמה עמדת טעינה, ובין אם זה אומר שיש צורך לבצע שינויים במקום לשם כך.

אך זה לא רק השפעת השטח עצמו, יש להתייחס גם להיבטים אחרים. למשל, כיצד הרכב יכול להיכנס אל המקום בצורה נוחה, להתחבר אל העמדה מבלי להפריע לרכבים אחרים, ולצאת משם ללא שום הפרעה. חשוב להדגיש, העמדה דומה מאוד לעמדה רגילה של דלק, ההבדל טמון בשתי נקודות, ראשית, עמדת טעינה נמצאת במקומות שונים ולא רק בתחנת דלק, שנית, הרבה פעמים אנשים שאינם מכירים ואינם מודעים לנושא של רכב חשמלי, לא יודעים שיש עמדת טעינה, זה כמובן יכול להשפיע על ההתנהלות שלהם במקום.

כמו כן, יש לוודא שמדובר בעמדה בטוחה, יעילה, עמדה שעובדת בצורה מהירה, עם מערכת ניהול פשוטה, שכל אחד יכול להשתמש בה ללא שום בעיה ובצורה נוחה. ​

Comments are closed.