ליווי בלקיחת משכנתא – לשם מה אנחנו צריכים את זה?

אחד השלבים המהותיים ביותר שאנחנו עוברים בחיינו הבוגרים, מגיע כאשר אנחנו עוזבים את בית הורינו או את הדירה השכורה בה אנחנו מתגוררים, ורוכשים בית משלנו. מדובר בעניין רציני, מהותי, שכן זו פעולה שתשנה את חיינו ותשפיע עלינו לאורך שנים ארוכות.

מאחר וזה המצב, הרי שאנחנו צריכים לדעת איך לקחת משכנתא, בוודאי אם אנחנו זוג צעיר שמעולם לא לקח משכנתא ולא יודע איך עושים את זה. לשם כך, אנחנו יכולים להיעזר בגורם מוסמך לצורך ליווי בלקיחת משכנתא. 

הרעיון הוא, שיהיה גורם מקצועי שיעזור לנו בכל שלב בתהליך, ובצורה כזו אנחנו נוכל לקבל משכנתא בתנאים אופטימאליים, תנאים שיתאימו לנו בהווה וכן מתוך התבוננות בעתיד, בכל שינוי כזה או אחר שיכול להשפיע עלינו מבחינות שונות.

לפני שאנחנו נסביר איך יכול גורם מקצועי, מוסמך לעזור לנו לקחת משכנתא בצורה נכונה, חשוב לדעת כיצד לבחור את הגורם המקצועי והאמין ביותר. בצורה כזו, אנחנו נוכל לקחת משכנתא שתתאים לצרכים שלנו, משכנתא שתוכל להתאים לתנאים שלנו על פי מאפיינים שונים.

כיצד בוחרים גורם מוסמך שיכול לעזור לנו

ראשית, עלינו לבחון איזה ניסיון יש לו. כמה שנים הוא מתמחה בתחום, כמה שנים הוא מתעסק בתחום ומה רמת הידע והמקצועיות שלו.

שנית, עלינו לבחון מי זה, מהיכן הוא מגיע. חשוב לבחון גורם שהוא אובייקטיבי ואין לום שום אינטרס כזה או אחר, מישהו שהוא לא מחובר לבנקים באופן עסקי או אחר.

שלישית, אנחנו צריכים לבחור גורם שיש לו רשת חברתית ענפה בתחום, כלומר מישהו שיש לו קשרים בתחום והוא יכול לעזור לנו להגיע למסלולים הטובים ביותר על פי הצורך שלנו.

ארבע, חשוב שאנחנו נבחר מישהו שיש לו סבלנות לתהליך ארוך, מישהו שיהיה זמין עבורנו בכל עת וידע לעזור לנו מול הגורמים השונים בצורה מקצועית ואיכותית, בכל עניין.

איך ליווי יכול לעזור לנו בנטילת משכנתא

מן הסתם, זה לא מספיק רק לבחור גורם מקצועי אנחנו צריכים גם לדעת כיצד הוא יכול לעזור לנו.

התהליך מתבצע באופן די ברור. הגורם אליו אנחנו פונים אמור ללמוד על התנאים והיכולות שלנו, על הצרכים שלנו, מה בדיוק אנחנו מחפשים. לאחר מכן, הוא בוחן ביחד איתנו את המסלולים השונים, ואף מנסה לייצר מכרז שיתאים למה שאנחנו מחפשים ויכולים לשלם.

המטרה היא למצוא מסלול עם ריביות נמוכות, מסלול שיתאים לנו מבחינת היכולות הכלכליות שעומדות לרשותנו, לטווח ארוך. עם התוכנית הזאת, אנחנו נוכל לפנות אל הבנקים השונים ולבחון מה הם מציעים, עד כמה זה מתאים למה שאנחנו מחפשים ואיך אנחנו יכולים לקבל תוכנית שתענה על הצרכים שלנו בסופו של דבר.

כאמור, התוכנית הזאת היא ארוכת טווח, ונועדה לעזור לנו לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר עבורנו. ​

Comments are closed.