עורכי דין מומלצים דיני עבודה – לבחור את האיש שייצג אותנו בצורה נכונה

אחד הנושאים הנפיצים ביותר בתחום המשפט, הנושאים הבולטים שנוגעים בכל אחד ואחת מאיתנו באופן ישיר, זה כל מה שקשור לדיני עבודה. זה נכון בין אם אנחנו מעסיקים ובין אם אנחנו מועסקים. 

בעיקרון, כל דבר שקשור לעולם המשפט יכול להיות נפיץ בצורה כזו או אחרת, אך במקרים רבים גם אם הנושא הוא נפיץ, ייתכן וזה יהיה קשור לקבוצה קטנה ומצומצמת של אנשים. בכל מה שקשור לדיני עבודה, הרי שזה קשור לחלק גדול מהציבור, גם אם הם באופן ישיר רק חלק ממנו יהיה מושפע מכך. 

הרבה אנשים נוטים לחשוב, שדיני עבודה באים להגן על העובדים, קרי על המועסקים במשק. זה נכון שחלק מהותי מתייחס אליהם, אך התחום של דיני עבודה מתייחס לכל הציבור, גם למעסיקים והוא בא להגן גם עליהם, למשל, הפרות חוזים של עובדים, שביתות וכן בכך שדיני עבודה מגדירים בצורה ברורה מה הזכויות של העובדים, קובע גבולות ברורים ומתוחמים. 

מי שאמור לייצג את העובדים והמעסיקים בכל מה שקשור לנושא, בין אם זה במסגרת ניהול משאים ומתנים בין הצדדים, בין אם זה במסגרת משפטים או בוררויות, ובמסגרות אחרות, הם עורכי דין שמתמחים בדיני עבודה. 

כפי שאנחנו יכולים להניח, בדיוק כפי שיש בתחומי משפט אחרים, הרי שאפשר למצוא בשוק עורכי דין מומלצים דיני עבודה. מדובר על עורכי דין שייצגו ומייצגים בצורה מוצלחת עובדים ומעבידים במצבים שונים, ומגנים על האינטרסים שלהם. בחלק מהמקרים מדובר בעורכי דין עצמאיים שפועלים לבדם, בחלק מהמקרים מדובר בשכירים של משרדי עורכי דין ברמות ובגדלים שונים. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים עורך דין מומלץ לדיני עבודה, חשוב לציין, לפני שפונים אל עורך דין, יש לבחון היטב אם יש לנו קייס בעניין, אך זה לא אמור למנוע מאיתנו לפנות לצורך קבלת ייעוץ, וכן, אנחנו צריכים לזכור, אסור לנו לבצע צעדים על דעת עצמנו, בניגוד לחוק, לפני שאנחנו מתייעצים עם עורכי דין ומקבלים הנחיות ברורות כיצד לפעול. 

כיצד בוחרים עורך דין מומלץ

ראשית, חשוב לדעת איזה ניסיון הוא מביא לשולחן, עד כמה באמת אנחנו יכולים לסמוך עליו שידע לייצג אותנו מול הצד השני ומול הגורמים הרלוונטיים בעניין שלנו. 

שנית, מומלץ לבדוק מאיזו גישה הוא מגיע. ישנם עורכי דין שנוהגים לייצג יותר עובדים מאשר מעסיקים, לעומת זאת ישנם עורכי דין שמעדיפים להגן על המעסיקים. הרבה פעמים זה לא רק גישה משפטית אלא ראיית עולם כוללת. 

שלישית, חשוב שאנחנו נבחן כיצד הוא יכול לייצג אותנו, בין אם זה בהיבט המשפטי ובין אם זה בהיבטים אחרים, כולל היבטים תקשורתיים במידה וזה אכן מגיע לנקודה הזאת. מן הסתם, אנחנו צריכים גם לוודא שהוא זמין לייצג אותנו לאורך כל הדרך. 

 

Comments are closed.