הסייבר של 2020

כולם מדברים היום על סייבר ופתרונות לאבטחת מידע ברשת האינטרנט, ולמעשה במרחב הקיברנטי כולו. ענף הסייבר העולמי מגלגל נכון לסוף שנת 2017 למעלה מ-80 מיליארד דולר, כאשר תחום הסייבר בעתיד עומד לגלגל הרבה יותר כסף בגלל האיומים הבלתי פוסקים של ארגוני טרור בעולם הסייבר ובגלל הדרישה הגבוהה יותר לפתרונות יעילים ומוכחים נגד התקפות סייבר ופריצה למאגרי מידע, דרישות כופר, וירוסים, תולעים, תוכנות מזיקות, תוכנות ריגול מידע וכיוצא בזה.

סייבר

למעשה, המומחים טוענים כי תחום הסייבר בעתיד יהפוך לאחד הבולטים בעולם ההייטק, שכן חברות רבות משקיעות כיום משאבים עצומים במחקר ופיתוח. גם מכללת iNT מסייעת לענף להתפתח.  המכללה מציעה  מגוון רחב של הקורסים: קורס פיתוח אפליקציות, קורס בדיקות תוכנה, קורס פייתון  ובניהם: קורס להכשרת מומחי סייבר ואבטחת מידע. סגל המרצים של מכללת  iNT- המוסד לטכנולוגיה וחדשנות, מונה אנשי מקצוע מנוסים ובעלי רקע עשיר בתחום הסייבר ואבטחת מידע. בוגרי הקורס נחטפים לעבודה וזוכים לתנאים טובים ולסביבת עבודה מודרנית וחדשנית.

תחום הסייבר בעתיד הקרוב והרחוק

ענף הסייבר משתנה במהירות לנוכח האיומים החדשים מצדם של האקרים וארגוני טרור במרחב הקיברנטי. תחום הסייבר בעתיד צפוי להתמקד בפיתוח כלים להגנה על המידע הרגיש בארגונים, הגנה למשתמשים פרטיים ברשת החשופים לדרישת כופר ולאיומים שונים, ולהגנה על מערכות מידע של ארגונים ממשלתיים ופיננסיים. גם היום, עיקר המאמצים של חברות הפיתוח הוא כלי הגנה נגד איומים בסייבר. מכללת iNT מכשירה אנשי מקצוע בעלי ידע מקיף בתחום על מנת שאלה ישתלבו בעבודה בחברות ובארגונים השונים ויסייע במאמצים הכבירים נגד מתקפות הסייבר.

כאמור, תחום הסייבר בעתיד הקרוב של שנת 2020 עומד להשתנות בעיקר בגלל ההון הרב המוזרם כיום למרכזי הפיתוח. בעתיד הרחוק יותר הצפי הוא שהענף ימשיך להתפתח בגלל הכישורים של האקרים וארגוני הטרור ובגלל הצורך לספק הגנה טובה יותר למשתמשים ברשת ובעיקר בכדי להגן על המידע המאוחסן בשרתים של ארגונים ומוסדות.

לאחר ניתוח תחום הסייבר בעתיד הקרוב של שנת 2020, החליטה מכללת iNT להציע קורס סייבר ברמה הגבוהה ביותר. סגל המרצים של מכללת iNT מכשיר את דור המחר של מומחי סייבר, בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון משרות במרכזי פיתוח המוקמים בזה אחר זה, בארגונים ממשלתיים, בחברות לפיתוח אמצעי לחימה, במוסדות פיננסיים וכמובן בחברות הזנק ובבתי תוכנה.

עשרות חברות סייבר חדשות בישראל

בשנים האחרונות מוקמות עשרות חברות הייטק חדשות המתמקדות בפתרונות להגנה על אבטחת מידע ובפתרונות מתקדמים נגד מתקפות סייבר ברשת האינטרנט. כבר היום יש כ-40 מרכזי פיתוח בישראל של חברות בין לאומיות מובילות כגון מיקרוסופט ופייפאל, ולפי הנתונים יש כמה מאות חברות הייטק העוסקות בפיתוח כלים והגנות בתחום הסייבר. גם קרנות הון סיכון משקיעות משאבים רבים ומסייעות ליזמים המקימים חברות פיתוח בתחום הסייבר. מגמה זו צפויה להמשיך בשנים הקרובות ולאפיין את תחום הסייבר בעתיד.

כאשר מעוניינים לאפיין את תחום הסייבר בעתיד הקרוב יש להתייחס גם לעלייה הבלתי פוסקת בהיקף ובתחכום מתקפות הסייבר, שכן איומי ומתקפות הסייבר גורמים לנזקים קשים עבור חברות, ארגונים ומוסדות מכל המגזרים, לרבות המגזר הציבורי, והדרישה למומחים רק הולכת וגוברת. בקורס להכשרת מומחי סייבר של מכללת iNT ניתן לרכוש את הידע התיאורטי והמעשי הנדרש כדי להשתלב בעבודה מרתק ומאתגרת במיטב החברות העוסקות בעולם ההייטק ובעולם הסייבר בפרט. יש חברות שעוסקות בפיתוח תוכנות או בבנייה וקידום אתרים, אחרות המתמקדות בפיתוח הגנות וכלים מקצועיים, וקיימות גם כאלו חברות, שמפתחות אמצעים חדשים ומתקדמים להרתעה.

מקצוע נדרש

מכללת iNT עוקבת אחרי המגמות בעולם ההייטק והסייבר, צוות המכללה מעדכן את תכני הקורס להכשרת מומחי סייבר בהתאם לצרכים המשתנים בשוק ועל פי האיומים החדשים של ארגוני הטרור והאקרים. בוגרי הקורס של מכללת iNT זוכים לכלים עדכניים ולידע מיקף ומעמיק המאפשר להם להשתלב בתפקיד מפתח בתחום הסייבר.

Comments are closed.