יתרונות מודעת אבל דיגיטלית

פטירתו של אדם קרוב ויקר מהווה אירוע לא קל, ומעבר לאבל וליגון יש להתמודד עם ההשלכות הפרקטיות לאחר מותו של האדם הקרוב, זו חוויה מטלטלת וקשה מבחינה רגשית. לאחר פטירתו של אדם קרוב יש להוציא תעודת פטירה, לארגן את ההלוויה, לפרסם מודעות אבל, להכין את הבית לקראת השבעה וקבלת המנחמים, להגיש בקשה לצו ירושה או לצו קיום צוואה ועוד.

הפעולות העיקריות שיש לבצע לאחר פטירתו של הקרוב

מותו של אדם קרוב גורם לתחושות קשות מבחינת רגשית, אך לצד ההתמודדות עם האירוע הקשה והצער הרב יש לבצע סידורים פרקטיים למרות היגון האבל. במקרים רבים, קרובי משפחה יכולים לסייע בחלק מהארגונים הנדרשים, אך יש פעולות שרק המשפחה הקרובה יכולה לבצע, למשל הוצאת תעודת פטירה.

הפעולות העיקריות לאחר מותו של הקרוב:

 • הוצאת תעודת פטירה על ידי רופא או מד"א. התעודה נדרשת לארגון סידורי הקבורה, להוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה ועוד.
 • תיאום מועד הלוויה ומיקום הקבורה (בית עלמין) מול חברת קדישא.
 • עריכת ופרסום מודעות אבל.
 • כתיבת הספדים.
 • הזמנת מצבה.
 • סגירת חשבונות וחובות של הנפטר.
 • הגשת בקשה למימוש צו ירושה או צו קיום צוואה.

חשוב להדגיש כי רוב הסידורים שיש לבצע לאחר פטירתו של הקרוב נועדו כדי לכבד את המנוח ולהנציח את זכרו. לכן, מעבר לפרסום מודעות אבל סביב ביתו של הנפטר כדאי ליצור גם מודעת אבל דיגיטלית, ויש גם אפשרות להקים אתר הנצחה אישי כדי לשמר את הזיכרון של הנפטר במרחב הדיגיטלי, לנצח נצחים.

יצירת מודעת אבל רגילה

הנוהג לאחר פטירתו של אדם קרוב הוא לפרסם מודעות אבל כדי להודיע ברבים על מותו של המנוח. המודעה נועדה לספק מידע לכלל הקרובים, בני המשפחה והחברים והמכרים שרוצים לקחת חלק בהלוויה של המנוח או להגיע לניחום אבלים בבית המשפחה. המודעה מספקת פרטים חשובים אודות טקס ההלוויה, כולל תאריך, מיקום בית העלמין ושעה מדויקת בה יתקיים הטקס. בעבר היה נהוג לפרסם מודעת אבל בעיתונים היומיים הגדולים, אך כיום מסתפקים בפרסום המודעה באינטרנט.

את מודעות האבל נהוג לתלות בסמוך לבית הנפטר ובסביבה של בית המשפחה האבלה, אפשר לתלות מודעות אבל גם במיקומים בהם המנוח נהג לבלות באופן קבוע. את המודעות אפשר להדפיס בבית דפוס או במדפסת הביתית, ומעבר למודעות המודפסות כדאי לנצל את האינטרנט לצורך יצירת מועדת אבל דיגיטלית. 

יצירת מודעת אבל באינטרנט

בנוסף לפרסום מודעת האבל בעיתון או תליית מודעות אבל ליד ביתו של המנוח, מקובל לפרסם מודעת אבל דיגיטלית. זהו שירותי חינמי וחסכוני המאפשר למשפחתו של המנוח לפרסם ברבים את דבר מותו ולאפשר למי שמעוניין להשתתף בהלוויה ולהגיע לניחום אבלים.

ליצירת מודעת אבל דיגיטלית יש יתרונות חשובים כגון:

 • שירותי חינמי ללא כל עלות עבור המשפחה האבלה.
 • חשיפה רחבה, ממוקדת ומהירה על מותו של הקרוב.
 • מגוון אפשרויות לעיצוב מודעת האבל בהתאמה אישית.
 • ניתן לפרסם את המודעה הדיגיטלית ברשתות החברתיות, כולל בקבוצות בהם המנוח השתתף, מעבר לפרסום בפרופיל של המנוח ובפרופילים של בני משפחתו.

כדאי לדעת כי ניתן לעצב יצירת מודעת אבל דיגיטלית בחינם, ללא כל עלות או התחייבות. יש למלא פרטים, להעלות תמונה של המנוח, לבחור או לנסח שורה של מילות צער, להוסיף פרטים אודות מועד ומיקום הלוויה, מיקום השבעה, להוסיף מידע נוסף בהתאם לצורך ולהשלים את עיצוב המודעה באמצעות בחירת רקע וגופן. בסיום, לוחצים על לחצן שתף את מודעת האבל ובוחרים היכן לפרסם אותה. 

Comments are closed.