איך תבחרו נכון מחשבים נייחים

כיום הטכנולוגיה כבר מספיק התקדמה, בכדי שאנחנו נוכל להנות ממנה במחירים אטרקטיביים במיוחד. וככה גם רלוונטי לגבי מחשב נייח ומחשבים ניידים. אם אתם עומדים לרכוש מחשב נייח, אנחנו נמליץ לכם לקרוא את השורות הבאות. הנה מדריך רכישה שלם. 

בחירה נכונה של מחשב נייח צריכה ליפול על הצרכים והמטרות מהמחשב. המחשב הנייח צריך להתאים לשימוש שלנו בו ביום יום, מה שמצריך רגע של אפיון המטרות והצרכים מהמחשב. האם אתם בעיקר גולשים באינטרנט ומשתמשים בתוכנות OFFICE? האם אתם משחקים במשחקי מחשב כבדים? אלו שאלות שצריך לענות עליהן לפני שרוכשים מחשבים נייחים לבית או למשרד. 

רכישת מחשב נייח ואפיון הצרכים ממנו 

עומדים לרכוש מחשב נייח? החדשות הטובות הן, שבימינו מחשבים נייחים נמכרים בעלויות אטרקטיביות מאוד. בעלויות ממוצעות של כ-1,500 ₪ – 2,500 ₪ תוכלו לרכוש מחשב נייח עם אחלה חומרה שמספקת צרכים יום יומיים ויותר מכך. 

אם אתם צריכים מחשב שישמש אתכם עבור צרכים פשוטים, אין צורך לעבור את טווח המחירים הנ"ל. לא יהיה צורך לבחור במיוחד כרטיס מסך, מעבד חזק, זיכרון גבוה וכדומה. יחד עם זאת, תזכרו גם שאתם אמורים להשתמש במחשב במשך 3-4 שנים לפחות. אם כך, לעיתים יהיה כדאי להשקיע קצת יותר, גם אם אין לגמרי שימוש ביכולות המוגברות של המחשב. 

רכישת מחשב נייח לתוכנות סאונד ווידאו 

אם אתם עורכים וידאו או עורכי סאונד, אתם צריכים מחשב נייח שיכול לעמוד במטלות שאתם מפילים עליו. תוכנות עריכת הסאונד והוידאו הן תוכנות שמכבידות על המחשב באופן משמעותי. אם כך, יהיה חשוב להקפיד שלמחשב הנייח יהיה מספיק זיכרון כדי להתמודד עם האפליקציות האלו. 

בניגוד לעורכי סאונד ומוסיקה, עורכי וידאו בדרך כלל צריכים כרטיס מסך מאוד חזק. אם תרצו, תוכלו לרכוש מחשב נייח ולהתקין בנפרד כרטיס מסך איכותי. מחשבים נייחים בדרך כלל לא נמכרים עם כרטיסי מסך חזקים, אלא אם אתם מבקשים בנפרד את ההתקנה שלהם בתוספת מחיר. 

כדאי לרכוש חלקים למחשב בנפרד ולבנות מחשב נייח חזק? 

בעיקרון, ההתקנה של כרטיסי מסך היא לא מאוד מורכבת. וככה גם רלוונטי לגבי רבים מחלקי החומרה של המחשב. יש לכם גם את האופציה של רכישת כרטיס מסך חזק ובזול מהאינטרנט, מעבד, זיכרון וכו' (מאמזון למשל). רק שימו לב, מחשבים נייחים שנפתחים ומותקנת בהם חומרה, האחריות עליהם מוסרת בד"כ.

לסיכומו של עניין, אם אתם לא יודעים כיצד להרכיב חומרה ולבנות מחשבים נייחים בעצמכם, יהיה עדיף לרכוש את המחשב קומפלט בחנויות המחשבים. בנקודה הזו נמליץ לכם לבדוק מבצעים על מחבים נייחים באינטרנט. תוכלו למצוא מגוון ענק של חנויות מחשב שמוכרות מחשבים לבנייה ומחשבים מוכנים קומפלט. לאחר שתערכו את השוואת המחירים שלכם, תוכלו לסגור על הדיל הכי אטרקטיבי. 

Comments are closed.