איך יועץ בטיחות עוזר לעסק שלך?

בעוד שבחלק מסוגי העסקים ייעוץ בטיחותי יהיה חובה, בעסקים אחרים הוא יהיה מומלץ ולא חובה על פי החוק. בין אם אתם עוסקים בתחום עיסוק כזה או אחר, חשוב ביותר לקחת בחשבון את הבטיחות של העובדים, הלקוחות והקולגות שלכם. הנה כמה דברים שחשוב לדעת בנושא.  

יועצים בתחום הבטיחות עשויים לסייע לכם במספר היבטים שונים של ההתנהלות העסקית שלכם. בעוד שבמקרים מסוימים יועץ הבטיחות יעסוק בכל מה שקשור לציוד כיבוי האש, במקרים אחרים היועץ יעסוק בהקמת מערכי חירום מסוגים שונים. באופן עקרוני, התפקיד של היועצים הוא מניעת אסונות ככל הניתן. או במילים אחרות: צמצום הסיכויים לתרחישי חירום שעלולים להוביל לפגיעות ותאונות עבודה, מחלות ואפילו אבדן חיי אדם, חלילה. 

היבטים בעסק שבהם יועץ הבטיחות יתמקד 

אם אתם צריכים יועץ בטיחות עבור הקמת עסק, היועץ עשוי לסייע לכם במספר היבטים בניהול בטיחותי של העסק. למשל, יועצי בטיחות עשויים להתמקד בכל מה שקשור להכנת חוות דעת משפטי, היתר רעלים, בטיחות במוסדות לימודיים ועוד. 

הבטיחות ואיכות הסביבה במקום העבודה, הם הפרמטרים שלבסוף יקבעו את רמת הבטיחות לה כל עובד זוכה. אם לסכם את זה בכמה מילים פשוטות, הרי שהתפקיד של היועץ הוא לשמור על שלומם ועל בריאותם של כלל העובדים בעסק או במוסד.

גיהות ואיכות הסביבה במקום העבודה

ישנם לא מעט מקומות עבודה שבהם יש צורך להתעסק ולהתנהל באופן קבוע עם מכשירים מסוכנים, חומרים רעילים, רעלים, מכשור כבד ועוד. במקומות העבודה האלו חשוב ביותר לשמור על התקנים השונים ועל הוראות העבודה. אם אתם שוכרים את שירותיו של יועץ בטיחות מוסמך, חלק מתפקידו יהיה גם כתיבת נהלי בטיחות והוראות עבודה. 

באיכות גבוהה וללא פשרות, יועץ הבטיחות יספק גם שירותים בתחום של ממונה בטיחות עבודה חיצוני אשר פוקד פרויקטים ומנהל אותם בפן הבטיחותי שלהם. כמו כן, חברת ייעוץ בטיחותי מספקת שירותים בתחומים כגון: שסקרי סיכונים, בנייה של תוכניות למען ניהול סיכונים ועוד. 

האם חובה להסתייע בשירות של יועץ בטיחותי?

שירותי של יועץ בטיחותי הוא חובה על פי החוק ברוב המקרים, אבל בנושאים כאלו אין סיבה להמתין לאף חוק. הבטיחות של העובדים והלקוחות היא ברמת החשיבות העליונה ביותר, ככה שמתוקף אחריותו של כל בעל עסק, להתייעץ עם יועץ בטיחות מוסמך. 

את היועצים הבטיחותיים אפשר למצוא דרך חברות פרטיות אשר עוסקות בדיוק בתחום הזה של ניהול וייעוץ בטיחות. עלות השירות נעה בין טווחי מחירים של אלפי שקלים בודדים, עלות שכל בית עסק יכול להרשות לעצמו. בנוסף, חשוב גם לזכור שישנם החזרי מס והייעוץ של יועץ בטיחות הוא הוצאה מוכרת. אם כך, יש לכם את כל הסיבות להזמין את היועץ ולקבל את ייעוץ הבטיחות הנכון.

Comments are closed.